2009 Honor Band at Tournament of Roses Parade Member List - Music for All
2009 Honor Band at Tournament of Roses Parade Member List

2009 Honor Band at Tournament of Roses Parade Member List

Flute

Victoria Acuff, Coppell H.S., Coppell, TX

Miranda Cook, Highland H.S., Gilbert, AZ

Jack Finney, John H. Guyer H.S., Denton, TX

Geana Gault, Walton H.S., Marietta, GA

Shelley Gresko, George Mason H.S., Falls Church, VA

Sarah Hampton, Tarpon Springs H.S., Palm Harbor, FL

Shirley Luong, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Tori Mullins, Karns H.S., Knoxville, TN

Leanne O'Donnell, McNeil H.S., Austin, TX

Emma Pardini, Solon H.S., Solon, IA

Katelyn Paris, Burroughs H.S., Ridgecrest, CA

Ramiro Reyes, John B. Alexander H.S., Laredo, TX

Hillary Rolf, Eden Prairie H.S., Eden Prairie, MN

Alyssa Sallean, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Ashlee Smith, Walker H.S., Walker, Louisiana

Katy Weak, Millard North H.S., Omaha, NE

Kristin Weber, Blue Valley West H.S., Overland Park, KS

Amanda Williams, Tarpon Springs H.S., Tarpon Springs, FL

Blaire Gibson, Hebron H.S., Carrollton, TX


Flute / Piccolo

Amanda Frank, Quaker Valley H.S., Leetsdale, PA

Tyler Hartwell, Gaithersburg H.S., Gaithersburg, MD

Christopher Herrada, North Mesquite H.S., Mesquite, TX

Natasha Rau, Bellevue West H.S., Bellevue, NE

Noelle Werner, Whitewater, WI


Clarinet

Amy Anderson, Mooresville, IN

Annie Avary, The Woodlands College Park H.S., The Woodlands, TX

Hannah Boettger, Canyon Del Oro H.S., Oro Valley, AZ

Brandon Boyle, Sugar Land, TX

Olivia Calzada, James Madison H.S., Vienna, VA

Christopher Campbell, Irmo H.S., Columbia, SC

Audrey Chao, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Brian Condit, Deep Run H.S., Glen Allen, VA

Joshua Dollison, Marietta, OH

Laura Eickhoff, Goodrich H.S., Grand Blanc, MI

Alexandra Erwin, E.D. White H.S., Thibodaux, LA

Michael Estes, Castle Park H.S., Chula Vista, CA

Aaron Folse, Acadiana H.S., Duson, LA

Sara Hardin, Francis Howell North H.S., St. Charles, MO

Krysten Jablonowski, Perrsburg H.S., Perrysburg, OH

Julia Janda, Waynesville H.S., Waynesville, MO

Blaine Johnson, Wentzville Holt H.S., Lake St. Louis, MO

Devin Johnson, Springfield, MO

Carolyn Kinde, Overland Park, KS

Dallas Krimminger, Bellevue West H.S., Bellevue, NE

Ethan Levine, Blue Valley West H.S., Overland Park, KS

Marissa Louthan, Haltom H.S., Haltom City, TX

Lexi Munoz, Clear Lake H.S., Houston, TX

Taichi Murata, Martin Luther King H.S., Riverside, CA

Harley Perri, West Leechburg, PA

Andrew Robards, Hendrickson H.S., Pflugerville, TX

Nick Rose, Somerset H.S., Somerset, MA

Meghan Schuster, Yankton H.S., Yankton, SD

Trevor Stewart, Mulberry, AR

Vincent Wang, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX


Bass Clarinet

Michael Auz, Marian Catholic H.S., Homewood, IL

Robert Braun, East Brunswick H.S., East Brunswick, NJ

Haley Conway, Overland Park, KS

Kristen Hjelmaas, Overland Park, KS

Beth Levine, Overland Park, KS


Alto Saxophone

Carly Bloomfield, Kirtland, NM

Tiffany Brucker, Torrington H.S., Torrington, CT

Charlie Cash, Central Crossing H.S., Grove City, OH

Megan Goddu, Somerset H.S., Somerset, MA

Stephen Lee, Northmont H.S., Dayton, OH

Lauren Peters, James Martin H.S., Arlington, TX

Eddie Pimentel, Chaminade College Preparatory H.S, West Hills, CA

Jesus Sanchez, Jr., Pacifica H.S., Oxnard, CA

Christopher Sterling, Alan C. Pope H.S., Marietta, GA

Samantha Telles-Goins, J.M. Hanks H.S., El Paso, TX

Alex Walker, Ayala H.S., Chino Hills, CA

Orlando Winters II, HIllgrove H.S., Powder Springs, GA

Karen Young, Clear Lake H.S., Houston, TX


Tenor Saxophone

Karen Holloway, Lafayette H.S., Carencro, LA

Samuel Insana, Portsmouth H.S., Portsmouth, RI

Kevin Nelms, Dobyns-Bennett H.S., Kingsport, TN

Matthew Primovic, Blue Valley West H.S., Overland Park, KS

Kenny Shupak, South Brunswick H.S., Monmouth Junction, NJ

Chris Smith, Roosevelt H.S., Sioux Falls, SD

Zach Thomas, Jeffersonville, IN


Baritone Saxophone

Jonathon Gold, Troy Athens H.S., Troy, MI

Christopher Gonzalez, Union H.S., Tulsa, OK

Michael Horst, Desert Vista H.S., Phoenix, AZ

Zachary Kishpaugh, Clover H.S., Cloverdale, SC

Nicholaus Pirone, Great Oak H.S., Temecula, CA

Melissa Reese, Townsend Jr. H.S., Chino Hills, CA

Hannah Stedman, Rio Rancho H.S., Rio Rancho, NM

Nick Walker, Ravenwood H.S., Brentwood, TN


Trumpet

Robert Ashley, Harrison H.S., Kennesaw, GA

Andrea Bailey, Mt. Vernon H.S., Indianapolis, IN

Katie Cantwell, Hinsdale Central H.S., Clarendon Hills, IL

Carlos Castellanos, Castle Park H.S., Chula Vista, CA

Samuel Coleman, Harrison H.S, Marietta, GA

Rachael Cowell, Spanish Springs H.S., Sparks, NV

Cody Crespo, South Brunswick H.S., Kendall Park, NJ

Erin Crow, Lake Braddock H.S., Burke, VA

James Dawson, Lithia, FL

Ryan Eskuri, Goodrich H.S., Lapeer, MI

Sarah Fairburn, Gridley, IL

Amanda Gorzynski, South Brunswick H.S., Kendall Park, NJ

Charles Hall, Orlando, FL

Nicco Horvath, Basha H.S., Chandler, AZ

Stephanie Jurinek, Victor J. Andrew H.S., Tinley Park, IL

Bobby Kaczanowski, Gull Lake H.S., Richland, MI

Patrick Kail, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Sean Kiernan, Marietta, GA

Donny Lavrenz, Waukesha North H.S., Waukesha, WI

Mason Leming, Air Academy H.S., Colorado Springs, CO

Jacob Lubbers, Reeths Puffer H.S., Twin Lake, MI

Matthew Martini, Adlai E. Stevenson H.S., Long Grove, IL

David Marvel, Woodbridge H.S., Bridgeville, DE

Tyler McDaniel, Ft. Mill H.S. , Ft. Mill, SC

Kaylee Montgomery, Center Grove H.S., Greenwood, IN

Michael Nedvidek, Kennesaw Mountain H.S., Kennesaw, GA

Connor Pack, Bear Creek H.S., Lakewood, CO

Richard Paull, J.P. Stevens H.S., Edison, NJ

Alison Sancken, Pontiac Township H.S., Saunemin, IL

David Schaefer, Bellevue East H.S., Bellevue, NE

Tanner Smith, Stephen F. Austin H.S., Richmond, TX

Luke Snell, Fruita Monument H.S., Fruita, CO

Nick Swope, Berkner H.S., Richardson, TX

Tamara Vaughn, Santa Fe H.S., High Springs, FL

Michelle Wagner, Ayala H.S., Chino Hills, CA

Douglas Wirtz, Roswell H.S., Roswell, GA

Robert Wolf, Norwell H.S., Ossian, IN

Corey Wunderlich, Warren Local H.S., Fleming, OH

Dominic Zanaboni, Marionville H.S., Aurora, MO


Horn / Mellophone

Razik Ahmed, Austin H.S., Sugar Land, TX

Michael Allen, Talawanda H.S., Oxford, OH

Scott Brown, Mooresville H.S., Mooresville, IN

Kevin Carlson, Carmel H.S., Carmel, IN

Chelsea Chippendale, Central H.S., Keller, TX

Tyler Corley, White Oak H.S., Longview, TX

Kelsey Ferneau, Urbandale Middle School, Urbandale, IA

Clayton Gilbert, Pace H.S., Pace, FL

Sydney Hawkins, Gainesville, FL

Julia Hosch, Highland Park H.S., Dallas, TX

Michael Ichter, Newman Smith H.S., Carrollton, TX

Austin Kitch, Moore H.S., Moore, OK

Kyle Kraft, South Brunswick H.S., Robbinsville, NJ

Kurtis Lutz, West Allegheny H.S., Oakdale, PA

Rachel Miller, Blaine, MN

Carolynn Motz, Langham Creek H.S., Houston, TX

Michael Nation, Highland Park H.S., Dallas, TX

Nicole Presley, Milford H.S., Milford, OH

Rachel Quitevis, Berkner H.S., Richardson, TX

Brian Seemann, Hunterdon Central Reg. H.S., Whitehouse Station, NJ

John Sieppel, Roswell H.S., Roswell, GA

Brandon Shaw, Air Academy H.S., Colorado Springs, CO

Branden Surgnier, Olathe, KS


Trombone

Alexis Bennett, Centerville H.S., Centerville, OH

Andrew Boss, Reeths-Puffer H.S., Muskegon, MI

Aaron Buede, Conner H.S., Hebron, KY

Zack Call, Davis H.S., Kaysville, UT

Zach Crowley, South Brunswick H.S., Kendall Park, NJ

Jacob Carter, Berkner H.S., Richardson, TX

Kathleen DeAmico, Oswego East H.S., Aurora, IL

Matt Geisen, Sycamore H.S., Blue Ash, OH

Tyler Hale, Cloudcroft, NM

Thomas Heathcock, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Drew Herchko, Norwin Senior H.S., North Huntingdon, PA

Tyler Johnson, Brookville H.S., Brookville, OH

Andy Kolpitcke, Centerville H.S. Centerville, OH

Jasmine Lau, Irvine, CA

Justin Madden, Conner H.S., Hebron, KY

Justice Mann, North Buncombe H.S., Weaverville, NC

Francisco Marquez, Santa Paula Union H.S., Santa Paula, CA

Brad Marvin, Berkner H.S., Richardson, TX

Weston Olencki, Woodruff H.S., Spartanburg, SC

Andrew Rainwater, Orlando, FL

Aaron Rice, Bryant H.S., Bryant, AR

Kelsey Robinson, Hanford West H.S., Hanford, CA

Cameron Sanders, Jacksonville H.S., South Jacksonville, IL

Chris Schott, Olathe East H.S., Plathe, KS

Zach Stephens, Berkner H.S., Richardson, TX

Daniel Torres, Ravenwood H.S., Brentwood, TN

Valerie Wasson, Estes Park H.S., Estes Park, CO

Joseph Wells, Avon H.S., Avon, IN


Euphonium / Baritone

Nick Adams, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Felix Caserta, Jr., De La Salle H.S., Chalmette, LA

Rocco Duranti, Mt. Lebanon H.S., Pittsburgh, PA

Brenda Falk, South Brunswick H.S., Dayton, NJ

John Fiocca, Lincoln-Way North H.S., Tinley Park, IL

Gary Garvin, Carlton J. Kell H.S., Woodstock, GA

Jonathan Gay, Richmond Hill H.S., Richmond Hill, GA

Jeff Giuliana, Norwin Senior H.S., North Huntingdon, PA

Kayla MacLennan, Greensburg-Salem H.S., Greensburg, PA

Elizabeth Newhauser, Homestead H.S., Sunnyvale, CA

Thomas Paradiso, Powder Springs, GA

Thomas Piotrowski, Columbus, IN

Mick Wooden, Roebuck, SC

Teresa Wright, Mooresville H.S., Camby, IN

Arlen Forsstrom, Cerritos H.S., Cerritos, CA


Tuba

Jordan Coker, Hillgrove H.S., Powder Springs, GA

Devon Cristofaro, HIllgrove H.S., Powder Springs, GA

Zachary Daniel, Hillgrove H.S., Marietta, GA

Zach Dykeman, Berkner H.S., Richardson, TX

Daniel Herrick, Columbus North H.S., Columbus, IN

Nicholas Jobe, Carroll H.S., Dayton, OH

Kevin King, Loch Raven H.S., Towson, MD

Jared Littleton, Broad Ripple H.S., Indianapolis, IN

Alex Lucier, Bellevue, NE

Benjamin Mehlan, Paxton-Buckley-Loda H.S., Paxton, IL

Dylan Moore, Springfield H.S., Maumee, OH

Karleen Moran, Burroughs H.S., Ridgecrest, CA

Nicholas Narlock, Bellevue West H.S., Bellevue, NE

Robert Sakhnovsky, Roswell H.S., Roswell, GA

Reagan Wallace, Newman Smith H.S., Carrollton, TX

Matthew Wolf, South Brunswick H.S., Kendall Park, NJ

Peter Woodruff, Hilliard Darby H.S., Galloway, OH


Bass Guitar

Brenton Fowler, Powder Springs, GA


Percussion

• Bass Drum

Christopher Adkins, Jenks H.S., Jenks, OK

Richard Caschera III, Loyalsock Township H.S., Williamsport, PA

Adam Cramsey, Whitehall H.S., Whitehall, PA

Joseph Ketterer, Nottingham H.S.,Mercerville, NJ

Robbie Lindsey, Blue Valley West H.S., Olathe, KS

Wesley Odum, Millbrook H.S., Raleigh, NC

Robert Phillips, Mountain Ridge H.S., Glendale, AZ

Andrew te Pas, El Toro H.S., Lake Forest, CA

Colin Williams, Wakefield H.S., Raleigh, NC

• Cymbals

David Culver, Mukwonago H.S., Mukwonago, WI

Brian Enderli, Pontiac Township H.S., Pontiac, IL

Ethan Guilbeau, Lafayette H.S., Lafayette, LA

Christian Matson, Burroughs H.S., Ridgecrest, CA

Dilon Reynolds, Durand H.S., Durand, MI

• Snare

Blake Bork, Dr. Phillips H.S., Orlando, FL

Kennedy Carey, Chesterfield, VA

Dean Georgeton, Friendswood H.S., Friendswood, TX

John Mangini, Bishop Watterson H.S., Columbus, OH

Trey Brown, Westmoore H.S., Oklahoma City, OK

Tyler Martin, Westmoore H.S., Oklahoma City, OK

Kyle Nelson, Lamar Consolidated H.S., Rosenberg, TX

Stephen Prather, Jeffersonville H.S., Jeffersonvile, IN

Jacob Garber, Morton H.S., Morton, IL

Scott Silva, Kennesaw, GA

John Suomu, Jr., Dr. Phillips H.S., Orlando, FL

Matthew Wirtz, Roswell H.S., Roswell, GA

• Tenors

Mark Baksh, Hillgrove H.S., Powder Springs, GA

Brad Cicchillo, The Woodlands College Park H.S., The Woodlands, TX

Tim McCurry, The Woodlands H.S.,The Woodlands, TX

Garrett Robinson, Oswego H.S., Oswego, NY

Josh Russell, Lakewood Ranch H.S., Bradenton, FL


Drum Majors

Jonathan Cao, McCallie School, Chattanooga, TN

Mike Roche, South Brunswick H.S., Monmouth Junction, NJ

Tania Schmitfranz Alma H.S., Alam, AR

Taylor Watts, Harrison H.S., Kennesaw, GA

Alex Wright, Fort Zumwalt North H.S., O'Fallon, MO


Flag

Valeria Alvarez, Miami Killian Sr. H.S., Miami, FL

Adrianna Bierschenk

Karla Espinoza, Miami Killian Sr. H.S., Miami, FL

Sarah Gahm, Pontiac Township H.S., Saunemin, IL

Nicole Gamerl, Miami Killian Sr. H.S., Miami, FL

Danielle Geier, Morton H.S., Morton, IL

Sara Goddu, Somerset H.S., Somerset, MA

Rebecca Goolsby

Nicole Graham, Pontiac Township H.S., Pontiac, IL

Anna Hammond

Katie Hausman

Taisha Heriquez, Miami Killian Sr. H.S., Miami, FL

Katy Hernandez, Miami Killian Sr. H.S., Miami, FL

Lily Hurr, West Johnston H.S., Garner, NC

Jeleesa Levy, McEachern H.S., Powder Springs, GA

Alyson Liszewski, Yough H.S., Herminie, PA

Caroline Marshbanks

Katie McEntire, Waubonsie Valley H.S., Aurora, IL

Jillian Nyberg, West Johnston H.S., Willow Springs, NC

Jane Pickens, West Johnston H.S., Angier, NC

Karry Pomes, Miami Killian Sr. H.S., Miami, FL

Mary Beth Reynolds, Bourbon County H.S., Carlisle, KY

Mackenna Richardson

Samantha Richardson

Brittany Rohan, Miami Killian Sr. H.S., Miami, FL

Natalie Rosa, Miami Killian Sr. H.S., Miami, FL

Lianet Sarduy, Miami Killian Sr. H.S., Miami, FL

Danielle Shea, Miami Killian Sr. H.S., Miami, FL

Casey Sperrazza

Kayla Taylor, Westfield H.S., Carmel, IN

Emily Townsend, Lamar Consolidated H.S., Sugar Land, TX

Erika Wiechers, Westfield H.S., Westfield, IN


Dance

Haley Adams, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Taylor Chambers, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Aleesha Chavez, Cibola H.S., Yuma, AZ

Torri Clark, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Shannon Colborne, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Naiomy DeLaRocha, Cibola H.S., Yuma, AZ

Lauren Duckworth, William B. Travis H.S., Richmond, TX

Mallory Elmore, Norwell H.S., Bluffton, IN

Kristen Flores, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Leah Girard, Canton H.S., Canton, MI

Julia Jonas, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Mariah Mackay, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Sami Mason, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Alyssa Matus, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Nadine Obeid, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Pamla Parker, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Danielle Perez, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Paige Pyle, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Shayna Santos, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Ali Specht, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

Ashley Tran, Stephen F. Austin H.S., Houston, TX

Caitlin Tredway, Travis H.S., Richmond, TX

Brittany Westerman, Stephen F. Austin H.S., Sugar Land, TX

hr-line
id.427